fbpx
Business One FAQ

Najčastejšie otázky

SAP Business One je ERP softvérové riešenie pre malé a stredne veľké podniky. Prepája všetky ich dôležité obchodné funkcie – vrátane financií, CRM, predaja či skladov. Eliminuje potrebu separátnej inštalácie a integrácie rôznych modulov, čím je výnimočný v porovnaní s konkurenčnými riešeniami na trhu.

SAP má v ponuke mnoho produktov pre rôzne druhy firiem a oblastí podnikania. Samozrejme ponúka aj riešenia pre veľké spoločnosti. No SAP Business One je špecifický tým, že je dizajnovaný a navrhnutý presne pre potreby, požiadavky a rozpočet malých a stredných firiem.

SAP Business One je navrhnutý špeciálne pre malé a stredne veľké podniky, ktoré prerástli Excel, prípadne chcú nahradiť svojpomocne vyvíjaný systém. SAP Business One je určený aj pre lokálne pobočky nadnárodných firiem.

SAP Business One vyvinula spoločnosť SAP tak, aby bol, čo sa týka ceny, funkčnosti a flexibility, dostupný pre malé a stredne veľké podniky. Navyše, jeho nasadenie je veľmi rýchle, práca s ním si vyžaduje len krátke školenie a jednoduchú customizáciu.

Priemerná doba návratnosti investície (ROI) sa pohybuje medzi 18 a 24 mesiacmi, v prípade niektorých zákazníkov sa však náklady na SAP Business One a jeho implementáciu vrátili za menej ako jeden rok.

Štandardná implementácia je veľmi rýchla a jednoduchá – riešenie je pripravené na použitie za niekoľko dní, nanajvýš týždňov. Jej dĺžka však závisí od viacerých faktorov, ako sú napríklad veľkosť firmy, jej štruktúra, spôsob nasadenia, či od požiadaviek na špecifické doplnky alebo customizácie.

Áno. Migrácia vašich existujúcich dát do SAP Business One je samozrejmosťou. SAP Business One tiež používa doplnok Data Transfer Workbench na zabezpečenie rýchlej a ľahkej migrácie dát.

Áno. Sú k dispozícii rôzne moduly a doplnky pre iPhone, iPad, Blackberry a mobilné zariadenia Android. Tieto boli špeciálne navrhnuté pre SAP Business One, takže máte prístup ku všetkým obchodným údajom bez ohľadu na to, či ste v kancelárii, na obchodnom stretnutí, alebo na dovolenke v Tatrách.